Kyberútok - Hacker - Cyber Attack - Hackeři

ČNB se dnes stala terčem kybernetického útoku

Česká národní banka (ČNB) se dnes ráno stala terčem cíleného kybernetického útoku, který může způsobit zpomalení či nedostupnost jejího webu. Centrální banka oznámila, že takzvaný DDoS útok (Distributed Denial of Service) nezasáhl vnitřní informační systémy ČNB a neunikla žádná data. Hackerské útoky blokují internetové služby českých bank třetí den za sebou.

Při DDoS útoku počítače ovládané hackery zahltí napadený server velkým počtem požadavků, čímž ho vyřadí z provozu. Podle antivirových firem stojí za nynějšími útoky hackeři z Ruska.

ČNB se dnes stala terčem kybernetického útoku

ČNB dodala, že na vyřešení situace spolupracuje s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), který v podobných případech poskytuje napadeným institucím součinnost a podporu.

Ve středu postihly výpadky či zpomalení webových stránek, internetového a mobilního bankovnictví ČSOB, Komerční banku, Air Bank, Fio banku a Českou spořitelnu, ve čtvrtek měli nedostupné on-line služby klienti Raiffeisenbank a Moneta Money Bank. Problémům čelil i web pražské burzy a několika dalších institucí.

AN
Zdroje a obrázky: cnb; sitx; pixabay


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..