Soudcovské kladívko (Ilustrační foto)

V USA začal soud s firmou Google ohledně zneužívání postavení na trhu

V USA dnes začal soud s firmou Google kvůli zneužívání postavení na trhu. Za účasti mnoha svědků bude trvat deset týdnů, jak o tom informují tiskové agentury. Proces je důležitý pro vládu amerického prezidenta Joea Bidena, která se staví do role zastánce hospodářské soutěže, ale má problémy přesvědčit o svém názoru soudy.

Společnost Google využila své dominance na trhu s internetovým vyhledáváním k zablokování konkurentů a potlačení inovací, uvedlo dnes americké ministerstvo spravedlnosti na úvod největšího antimonopolního procesu v USA za čtvrt století. „Tento případ je o budoucnosti internetu a o tom, zda vyhledávač Google bude někdy čelit smysluplné konkurenci,“ řekl hlavní právní zástupce ministerstva Kenneth Dintzer.

Federální právníci a státní zástupci se pokusí dokázat, že Google zmanipuloval trh ve svůj prospěch tím, že uzamkl svůj vyhledávač jako výchozí volbu na nepřeberném množství míst a zařízení. Americký okresní soudce Amit Mehta pravděpodobně nevynese rozsudek dříve než začátkem příštího roku, píše agentura AP. Pokud se rozhodne, že Google porušil zákon, bude další proces zaměřen na to, jaké kroky je třeba podniknout, aby se působení firmy mělo vymezené hranice.

AN
Zdroje a obrázky: ap; agentury, pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..