Česká televize (ČT) - Oficiální Logo

Jan Souček se dnes stává novým generálním ředitelem ČT

Jan Souček (49 let) se dnes stává novým generálním ředitelem České televize (ČT), dnešním dnem mu začíná šestileté funkční období. Jan Souček chce mimo jiné klást důraz na digitalizaci a obnovit kanál ČT3. Přivedl si také s sebou čtyři nové ředitele divizí. Souček byl zvolila do funkce v červnu Radou ČT, když mu dala přednost před Petrem Dvořákem, který ČT řídil posledních 12 let. Souček před nástupem do funkce devět let vedl brněnské studio veřejnoprávní televize.

„Obsahově vnímám ČT jako nejrelevantnější televizi na českém trhu, a to jak zpravodajsky, tak i v oblasti dokumentární a dramatické tvorby. Logicky chci toto postavení nadále maximálně rozvíjet. ČT musí mít ambici být lídrem i v oblasti digitální audiovize,“ řekl nedávno Souček na tiskové konferenci.

Souček bude pobírat měsíční mzdu 289.000 korun, což je o 47.000 korun více, než dostával jeho předchůdce Petr Dvořák. Ujednání o mzdě je součástí smlouvy, kterou v září schválila Rada ČT. Obsahuje také roční bonus odpovídající desetinásobku měsíčního platu.

Nové divize a změny na pozicích stávajících

Novou divizi digitálních služeb povede dosavadní ředitel vývoje programu a nových médií Jan Maxa, v čele zpravodajství a publicistiky vystřídá odcházejícího Zdeňka Šámala nynější šéfredaktor Petr Mrzena. Další novou divizi Obsah bude řídit Tereza Polachová a Korporátní služby povede místo Víta Koláře bývalý mluvčí Home Creditu Michal Fila.

Zvýšení koncesionářského poplatku

ČT letos hospodaří s rozpočtem 7,4 miliardy korun. Její hospodaření by do budoucna mohlo zlepšit zvýšení koncesionářského poplatku. Návrh takzvané velké mediální novely, na kterém se shodli zástupci vládní koalice, počítá s navýšením o 25 korun na 160 korun měsíčně od začátku roku 2025. O předloze rozhodne Parlament.

AN
Zdroje a obrázky: ČT


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..