Logo Meta Platforms

Tržby Mety překonaly odhady, vzrostly o 23 % na 34,15 miliardy

Tržby Mety překonaly odhady analytiků, když ve třetím čtvrtletí vzrostly o 23 % na 34,15 miliardy dolarů (zhruba 798 miliard Kč). Mateřská firma sociálních sítí Facebook či Instagram přilákala inzerenty, kteří chtějí využít rostoucí ochoty spotřebitelů utrácet. Společnost Meta Platforms také snížila výhled celkových výdajů na rok 2023 na 87 až 89 miliard dolarů z dříve předpokládaného rozpětí 88 až 91 miliard USD. Firma to uvedla ve svém výstupu Meta Reports Third Quarter 2023 Results.

Meta podle agentury Bloomberg dokazuje, že je schopná zároveň zlepšit hlavní reklamní činnost a přitom investovat do umělé inteligence (AI) a virtuální reality. Firma se zotavuje z potíží ve svém reklamním byznysu, které začaly v loňském roce. Propustila tisíce zaměstnanců, omezila celou řadu projektů a zároveň se více zaměřila na zdokonalování reklamy a algoritmů s umělou inteligencí. O metaversi, světě virtuální reality, podle kterého generální ředitel Mark Zuckerberg společnost přejmenoval, mluví méně často, zejména před skeptickou investorskou komunitou.

Analytik Portu Marek Malina připomíná, že firma k těmto krokům byla donucena. „V důsledku obrovských výdajů na vývoj metaverse a virtuální reality, které se pohybovaly v miliardách dolarů, jí totiž prudce klesala ziskovost. Do nemilosti investorů se dostala také kvůli rostoucí konkurenci, zejména ze strany čínského TikToku. Minulý rok akcie Mety tak odepsaly až dvě třetiny tržní hodnoty,“ napsal Malina.

Zisk Mety vzrostl za tři měsíce do konce září o 164 % na 11,58 miliard dolarů, činil 4,39 dolaru na akcii. I tento výsledek překonal očekávání analytiků, kteří očekávali zisk 3,62 dolarů na akcii.

„Tržby i čistý zisky Mety za třetí čtvrtletí letošního roku byly lepší, než se očekávalo. Velké zklamání však nastalo v divizi Reality Labs, kde tržby dosáhly pouze 210 milionů dolarů, což je asi o třetinu méně, než trh odhadoval,“ konstatoval analytik XTB Tomáš Cverna.

Firma zaznamenala sedmiprocentní nárůst denně aktivních lidí (DAP), což je metrika, kterou používá ke sledování jedinečných uživatelů, kteří za den použili některou z jejích aplikací, jako je Facebook, Instagram, Messenger nebo WhatsApp. V předchozím čtvrtletí vzrostl počet DAP také o 7 %. Denní počet aktivních uživatelů samotného Facebooku se pak zvýšil o 5 %, zatímco počet zobrazení reklamy v aplikacích Mety vzrostl o 31 %.

AN
Zdroje a obrázky: Meta Reports (PDF); Bloomberg; Portu; Pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Jeden komentář: „Tržby Mety překonaly odhady, vzrostly o 23 % na 34,15 miliardy“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..