Majitel sociální sítě X Elon Musk vrátil na svou platformu Alexe Jonese

„Na principech záleží víc než na penězích“ Musk vrátil na síť X Jonese

Majitel sociální sítě X Elon Musk vrátil na svou platformu Alexe Jonese. Musk obnovil účet šiřitele tzv. konspiračních teorií Alexe Jonese, informují média. Musk se obrátil na uživatele sítě, aby hlasovali v anketě, zda zrušit zákaz, který se na Jonese vztahoval a který na něj sociální síť uvalila ještě před tím, než ji americký miliardář koupil. Podobné hlasování proběhlo již dříve také ohledně bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, ten se však rozhodl na síť nevrátit.

Než Musk vrátil na síť X Jonese, tak spustil hlasování, ve kterém se lidí zeptal, zda si přejí, aby se Alex Jones znovu objevil na síti X (dříve Twitter).

„Mám obnovit Alexe Jonese na této platformě?“ ptal se Musk ve svém příspěvku, ke kterému přidal i hlasování. „Vox Populi, Vox Dei,“ stojí dále v příspěvku, který v překladu znamená „Hlas lidu, hlas boží“.

Zhruba 70 procent ze dvou milionů hlasujících se vyslovilo pro to, aby se Jones na síť, dříve známou jako Twitter, nyní mohl vrátit. Na sociální síti na účtu @RealAlexJones byl poslední Jonesův příspěvek ze 6. září 2018, což je den, kdy Twitter jeho účet natrvalo zablokoval kvůli opakovanému porušování pravidel služby. Tehdy také zablokoval speciální účet Jonesova webu Infowars.

Server britské televize BBC uvádí, že Alex Jones je známý hlavně tvrzením, že střelbu na škole Sandy Hook v americkém státě Connecticut z roku 2012 s 26 oběťmi zinscenovali herci. Tento kontroverzní novinář z Texasu také v minulosti šířil například tvrzení, že vláda Spojených států se podílela na útocích z 11. září 2001. Jonesovi účty zablokovaly také další velké platformy, včetně YouTube a Facebooku.

„Na principech záleží víc než na penězích“

Když Musk loni v říjnu sociální síť Twitter koupil, odmítal žádosti některých Jonesových podporovatelů, aby mu účet odblokoval. V sobotu ale vyzval její uživatele, aby hlasovali, zda má Jones dostat šanci se vrátit. Jones pak zveřejnil na internetu video, v němž vyzval své stoupence, aby hlasovali pro to, aby byl jeho účet obnoven.

Musk dal najevo, že zásadně nesouhlasí s Jonesovými výroky o masakru v Sandy Hook, ale dodal, že „jsme platformou, která věří ve svobodu slova, nebo snad ne?“ Uznává, že tento krok bude pro sociální síť X z finančního hlediska špatný, ale dodal, že „na principech záleží víc než na penězích“.

Podobná anketa o Trumpovi

Anketu týkající se odblokování účtu někdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa uspořádal Musk už loni krátce poté, co síť Twitter převzal. Účet byl obnoven, Trump však dal najevo, že nemá zájem se vracet. Mezitím už si totiž otevřel vlastní sociální síť Truth Social.

Návrat Jonese na X po 4 hodinách po aktivaci

Svůj znovu aktivovaný účet Jones použil zhruba po čtyřech hodinách, když sdílel příspěvek kontroverzního influencera Andrewa Tatea.

„Abyste vyjádřili uznání Alexi Jonesovi a jeho triumfálnímu návratu a poděkovali Elonovi (Muskovi), který je hrdinou, řekněte globalistům, aby šli do pr*,“ napsal na síti X Tate, jehož příspěvek Jones sdílel.

AN
Zdroje a obrázky: Síť X (1), Síť X (2); BBC, Síť X (3)


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

2 komentáře: „„Na principech záleží víc než na penězích“ Musk vrátil na síť X Jonese“

  1. […] „Na principech záleží víc než na penězích“ Musk vrátil na síť X Jonese […]

  2. […] „Na principech záleží víc než na penězích“ Musk vrátil na síť X Jonese […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..