Zásilkovna - Packeta

Zásilkovna má nové majitele, Emma Capital a fond CVC

Zásilkovna má nové majitele. Českou firmu Packeta, jenž vlastní Zásilkovnu, převzalo konsorcium globálního fondu CVC Capital Partners a skupiny Emma Capital, jejímž majitelem je dosavadní ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. CVC bude mít 65 %, Emma Capital zbylých 35 %. Informoval o tom mluvčí Emma Capital Pavel Zuna. Výši kupní ceny ani jedna ze stran nesdělila.

Packeta působí vedle České republiky také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a v Německu. Letos v květnu akcionáři Packety oznámili, že firmu prodají. Nového majitele vybrali ve veřejné soutěži. „Dokončení celé transakce je podmíněno souhlasem orgánů Evropské unie pro hospodářskou soutěž,“ podotkl mluvčí. „V rámci podílu společnosti CVC se ještě předpokládá minoritní kapitálová investice české skupiny R2G, která nebude mít vliv na podíl Emma Capital,“ dodal.

Na řízení společnosti se budou CVC Capital Partners i Emma Capital podílet společně. „Věříme, že společně s našimi partnery z Emma Capital, kteří dobře znají český i slovenský trh a navíc úspěšně vedou i další logistické firmy v Evropě, můžeme dát Zásilkovně nové impulsy tak, aby z toho profitovali zákazníci, zaměstnanci i akcionáři,“ uvedl Jakub Čanda z vedení CVC.

Zásilkovna vznikla v roce 2010

Zásilkovna letos v prvním čtvrtletí vykázala obrat 3,2 miliardy korun, meziročně šlo o nárůst o 21,6 %. Za půl roku přepravila téměř 50 milionů zásilek. Firma vznikla v roce 2010 s cílem usnadnit e-shopům přepravu zboží k zákazníkům. Její byznys akceleroval v době covidové pandemie, kdy byly kamenné obchody nuceně uzavřené.

„Spojení investiční síly a renomé fondu CVC s našimi zkušenostmi v oboru může celý projekt Zásilkovny posunout z pozice české a slovenské jedničky ještě o krok dál a vytvořit z ní velice významného hráče na evropském trhu,“ sdělil investiční ředitel EMMA Capital Pavel Horák.

Ke konci loňského roku měla Packeta přes 15.000 výdejních míst ve čtyřech zemích a 140.000 partnerských míst ve většině zemí Evropy. Spolupracovala se 46.000 internetovými obchody. Loni měla skupina přes 1500 zaměstnanců, meziročně asi o 380 více. Packeta ve své výroční zprávě v létě uvedla, že loni jí klesl zisk před zdaněním o 40 procent na 172 milionů korun.

Ve skupině Packeta podle dřívějších informací drží 48,6 % akcií zakladatelé Simona a Jaromír Kijonkovi. Vedle nich má téměř 21 % Packety společnost Notino a po deseti procentech mají bývalý programátor Zásilkovny Lukáš Bílek a podnikatel Martin Kukačka.

AN
Zdroje a obrázky: EMMA Capital; Zásilkovna blog


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..