Bitcoin roste - Cena nejznámější kryptoměny stoupá

Bitcoin vystoupal k dalšímu rekordu, překonal hranici 73.000 USD

Bitcoin dnes pokračuje v růstu, když vystoupal k dalšímu rekordu. Nejznámější kryptoměna brzy ráno překonala hranici 73.000 dolarů (1,7 milionu Kč). K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF). Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby.

Bitcoin se podle specializovaného serveru CoinDesk ráno vystoupal až nad 73.678 dolarů. Později začal klesat a kolem 15:00 SEČ se nacházel v blízkosti 72.220 USD. Za uplynulých 24 hodin tak vykazoval mírnou ztrátu.

Fondy ETF na spotový Bitcoin byly ve Spojených státech schváleny na začátku letošního roku, jejich spuštění tak otevřelo nové možnosti spekulace na vývoj ceny této kryptoměny. Ke konci dubna se navíc blíží takzvaný halving, tedy snížení odměny pro těžaře Bitcoinů na polovinu. V minulosti se cena Bitcoinu po halvingu zvyšovala.

Bitcoin po překonání rekordu 69.000 USD z listopadu 2021 podle ředitele obchodníka Bit.plus Martina Stránského i nadále vykazuje výrazný růst poptávky. A to i v České republice, kde objemy obchodů rostou dvouciferným tempem.

„Dalším milníkem bude halving v polovině dubna, nicméně je možné, že ještě do té doby překoná další psychologickou hranici 80.000 USD. K ceně 100.000 USD se pak přiblíží ještě v prvním pololetí,“ dodal Stránský.

AN
Zdroje a obrázky: CoinDesk, Pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..