Donald Trump USA

Trumpova TMTG, jejíž součástí je Truth Social, loni prodělala přes 58 milionů USD

Společnost Trump Media & Technology Group (TMTG), jejíž součástí je sociální síť Truth Social, vykázala za loňský rok čistou ztrátu 58,2 milionu dolarů (zhruba 1,4 miliardy Kč). Firma, jejímž většinovým vlastníkem je bývalý americký prezident Donald Trump, to oznámila ve zprávě pro burzovní regulátory. Její akcie následně prudce oslabily.

Tržby společnosti TMTG loni činily pouze 4,1 milionu dolarů. Zvýšily se nicméně z 1,5 milionu dolarů v roce 2022. Firma předloni vykázala čistý zisk 50,5 milionu dolarů, vděčila za něj však mimořádným daňovým příjmům, napsala agentura DPA. Současná data TMTG ukazují, že sociální síť Truth Social má nadále problémy při tvorbě tržeb z reklamy.

Ve zprávě pro regulátory firma TMTG rovněž vyjádřila pochybnosti ohledně toho, zda bude mít vzhledem k vysokým provozním ztrátám dostatek peněz k plnění svých finanční závazků. Podle DPA je to však ve Spojených státech obvyklé varování pro investory, po kterém nemusí nutně následovat platební neschopnost.

TMTG vstoupila na burzu minulý týden, a to prostřednictvím fúze s veřejně obchodovanou firmou Digital World Acquisition. Trump ve společnosti TMTG vlastní podíl zhruba 57 %. Vztahuje se na něj však zákaz prodeje akcií TMTG po dobu šesti měsíců od jejich vstupu na burzu.

AN
Zdroje a obrázky: DPA; AN

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..