Meta Platforms Logo společnosti

Akcie Mety prudce oslabily kvůli obavám ohledně výdajů na AI

Akcie Mety Marka Zuckerberga prudce oslabily kvůli obavám ohledně výdajů na AI. Akcie americké internetové společnosti Meta Platforms dnes prudce oslabily z obav investorů ohledně vysokých výdajů na rozvoj aktivit v oblasti umělé inteligence (AI). Propadu ceny akcií nezabránily ani příznivé hospodářské výsledky podniku za první čtvrtletí. Společnost Meta provozuje kupříkladu sociální sítě Facebook, Instagram nebo Threads či komunikační platformu WhatsApp.

Krátce před 18:00 SELČ ztrácely akcie Mety zhruba 13 %. Tržní hodnota podniku tak vykazovala pokles o téměř 170 miliard dolarů (čtyři biliony Kč) a sestoupila pod 1,1 bilionu dolarů (26 bilionů Kč). K poklesu se připojily také akcie dalších velkých technologických společností. Akcie softwarové firmy Microsoft například ztrácely přes čtyři procenta.

Šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg po středečním zveřejnění čtvrtletních výsledků uvedl, že firma bude v příštích letech výrazně zvyšovat náklady, než začne vytvářet větší příjmy u některých svých AI produktů. To vyvolalo u investorů obavy, že Zuckerberg se pouští do dalšího nákladného dobrodružství v době, kdy se Meta potýká s rozsáhlými ztrátami v oblasti virtuální reality.

„Investory zaskočily vyšší kapitálové výdaje,“ uvedli analytici ze společnosti Baird Equity. Upozornili rovněž na slabý výhled společnosti Meta pro druhé čtvrtletí. Meta po skončení středečního obchodování na burze oznámila, že v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na 12,4 miliardy dolarů z 5,7 miliardy dolarů před rokem. Její tržby v prvním čtvrtletí vzrostly o 27 % na 36,5 miliardy dolarů.

AN
Zdroje a obrázky: Reuters; Baird Equity; agentury; Pixabay

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..