TikTok nejnavštěvovanější stránka na světě

TikTok nejnavštěvovanější stránkou světa, sesadil z trůnu Google

TikTok se stal nejnavštěvovanější internetovou stránkou světa, když sesadil z trůnu Google. Čínská platforma pro sdílení krátkých videí TikTok překonala hranici miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Vyplývá to z údajů americké společnosti Cloudflare. Trendem celého letošního roku byl vzestup návštěvnosti sociálních sítí. Na změnu v čele žebříčku upozornil list Le Figaro.

TikTok generuje na svých stránkách větší návštěvnost než všechny služby Googlu dohromady, tedy internetový vyhledávač, mapy, překlady, zprávy, letenky a fotografie. Je to poprvé, co se společnost ByteDance, majitel TikToku, dostala na první místo žebříčku. Platforma pro sdílení videí si proti loňskému roku polepšila o šest příček. Na třetím místě za Googlem je Facebook, následuje Microsoft, Apple, Amazon, Netflix, YouTube, Twitter a WhatsApp.

Podívejte se na to, jak TikTok sesadil Google z trůnu v přehledných žebříčcích:

Top 10 – Nejoblíbenější domény 2021

1 TikTok.com
2 Google.com
3 Facebook.com
4 Microsoft.com
5 Apple.com
6 Amazon.com
7 Netflix.com
8 YouTube.com
9 Twitter.com
10 WhatsApp.com

Top 10 – Nejoblíbenější domény 2020

1 Google.com
2 Facebook.com
3 Microsoft.com
4 Apple.com
5 Netflix.com
6 Amazon.com
7 TikTok.com
8 YouTube.com
9 Instagram.com
10 Twitter.com

Popularita TikToku se stupňovala postupně, poprvé měl nejvyšší denní návštěvnost 17. února. Několikrát porazil Google i v dalších měsících. Symbolicky vyhrál podle společnosti Cloudflare v závěru listopadu, kdy TikTok vyhledalo nejvíce uživatelů na Díkůvzdání a hned o den později na velký výprodejový den známý jako Černý pátek (Black Friday).

Během jediného dne v roce, 2. února, byl nejnavštěvovanější stránkou YouTube. Důvodem bylo video barmské cvičitelky aerobiku, která na pozadí svého videa nevědomky zachytila vojenský převrat v zemi. Video se začalo velmi rychle šířit a stalo se základem pro memes a zajistilo tak YouTube na jediný den prvenství, píše Cloudflare.

AN
Zdroje a obrázky: le figaro; cloudflare; remix pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

4 komentáře: „TikTok nejnavštěvovanější stránkou světa, sesadil z trůnu Google“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..