Bitcoin stále oslabuje

Bitcoin stále oslabuje, je nejníže od konce loňského července

Bitcoin stále oslabuje, dopoledne odepisoval kolem 7% dostal se tak až pod 34.000 dolarů. Nejznámější kryptoměna na světě se tím ocitla nejníže od loňského 25. července a takřka 51% pod svým dosavadním maximem z loňského listopadu. Prudce oslabuje i druhá největší kryptoměna ethereum. Později dvě největší kryptoměny část ztrát smazaly. Za výprodejem aktiv považovaných za riziková jsou podle analytiků zejména obavy, že Rusko napadne Ukrajinu.

Kolem 18:10 SEČ ztrácel bitcoin podle specializovaného webu CoinDesk 2,4 procenta na 34.350 dolarů. Ethereum ve stejnou dobu odepisovalo kolem 8,3 procenta na 2255 dolarů. V pětici největších kryptoměn v žebříčku sestavovaném serverem CoinDesk na základě tržní kapitalizace po ethereu následují tether, XRP a Solana. Ve stejný čas z nich posilovalo pouze XRP, a to o 1,7 procenta. Tether stagnoval a Solana odepisovala 13,6 procenta.Kryptoměny mají shodný vývoj jako americké akciové trhy

Dle analytiků se bitcoin a ostatní kryptoměny v posledních týdnech obchodují v souladu s vývojem na amerických akciových trzích, především pak s indexem technologického trhu Nasdaq. Ten za celý minulý týden ztratil 7,6 procenta. Bitcoin ale pokračoval v pádu i o víkendu, kdy se na akciových trzích neobchoduje.

Strach z konfliktu na Ukrajině

Americké ministerstvo zahraničí v neděli uvedlo, že nařídilo rodinným příslušníkům diplomatů, aby opustili Ukrajinu. Podle agentury Reuters to je zatím jeden z nejjasnějších signálů, že se američtí představitelé připravují na agresivní kroky Moskvy v tomto regionu. Strach z konfliktu zasáhl akcie po celém světě a zároveň posílil dolar a ropu.

K nervozitě na trzích přispívá i dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Očekává se, že centrální banka potvrdí připravenost začít zvyšovat úrokové sazby.

Michael Bucella optimismus neztrácí

Analytik Michael Bucella ze společnosti BlockTower Capital, která se věnuje investicím do kryptoměn, ale optimismus neztrácí. Bitcoin se podle něj stále nachází „pevně v režimu růstu“. Jde o mladou třídu aktiv a vyšší kolísavost na takovém trhu není příliš překvapivá, řekl serveru CNBC.

Mark Elenowitz naopak vidí těžkosti

Šéf společnosti Horizon Mark Elenowitz se naopak domnívá, že bitcoin, který stále oslabuje, bude dále čelit těžkostem, dokud se nezmění makroekonomické podmínky. „Obecně řečeno, když se sazby zvýší, mohli bychom vidět více výprodejů zdánlivě rizikových aktiv, jako je bitcoin,“ řekl Elenowitz. Jeho firma poskytuje služby burzám cenných papírů.

AN
Úvodní obrázek: remix pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..