Twitter připraven přijmout nabídku Muska

Twitter je připraven přijmout nabídku Muska na převzetí. Akcie letí vzhůru

Akcie americké společnosti Twitter před začátkem obchodování na burze vykazují růst přibližně o 4 %. Akcie letí vzhůru jako reakce na zprávy, že Twitter je připravena přijmout nabídku Elona Muska na převzetí společnosti. Dle zdrojů serveru CNBC by Twitter mohl své rozhodnutí oznámit nejpozději ve čtvrtek, a to spolu s hospodářskými výsledky.

Musk coby nejbohatší člověk světa začátkem tohoto měsíce oznámil, že chce firmu Twitter koupit. Nabídl 54,20 USD za akcii, což celý podnik ohodnocuje zhruba na 43 miliard dolarů (977 miliard Kč). Představenstvo Twitteru se sešlo v neděli, aby prodiskutovalo, jak Musk hodlá nabídku financovat, uvedl zdroj CNBC.

Agentury Bloomberg a Reuters uvedly, že obě strany by mohly dosáhnout dohody již v pondělí. Správní rada jednala s Muskem do pondělních ranních hodin, uvádí The New York Times.

Dohoda stále nejistá

Není jasné, jak by mohla konečná dohoda vypadat. Agentura Reuters v pondělí uvedla, že dohoda se stále může rozpadnout. Twitteru se zatím nepodařilo zajistit „go-shop“ dohodu, která by mu umožnila hledat další nabídky, jakmile dohodu podepíše, uvádí Reuters.

Musk se od 14. dubna, kdy nabídku představil, setkává s akcionáři Twitteru a snaží se získat pro svou nabídku jejich podporu. Podle něho je nutné, aby byl Twitter převeden do soukromého vlastnictví, aby se mohl rozvíjet a stal se skutečnou platformou pro svobodné vyjadřování.

Akcie Twitteru v pátek uzavřely na ceně 48,93 USD. To je zhruba deset procent pod cenou, kterou za provozovatele stejnojmenné sociální sítě nabízí Musk.

Twitter jako svobodné fórum

Musk, vášnivý uživatel Twitteru, tvrdil, že je třeba přeměny na soukromou společnost, aby se mohla stát fórem pro svobodu projevu. Řekl také , že zájmy členů představenstva Twitteru „prostě nejsou v souladu s akcionáři“ a že představenstvo „nevlastní téměř žádné akcie“ společnosti.

AN
Zdroje a obrázky: cnbc; remix pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..