Cirkon (Zircon) - Ruská hypersonická střela

Rusko otestovalo hypersonickou řízenou střelu Cirkon (Zircon)

Rusko úspěšně otestovalo hypersonickou řízenou střelu Cirkon (Zircon) na vzdálenost asi 1 000 km, informovalo o tom v sobotu ministerstvo obrany. Střela byla odpálena z Barentsova moře a zasáhla cíl v Bílém moři.

Video zveřejněné ministerstvem ukázalo, že armáda střelu vypálila z lodě v Barentsově moři do Bílého moře. Test byl podle ministerstva úspěšný a střela zasáhla cíl ve vzdálenosti 1 000 kilometrů. Loni provedla ruská Severní flotila nejméně 12 testů těchto hypersonických střel, které jsou podle ruské armády schopny dosáhnout až devítinásobku rychlosti zvuku.

Prezident Vladimir Putin popsal Cirkon (Zircon) jako součást nové generace bezkonkurenčních zbraňových systémů.

Ruská armáda utrpěla zatím značné ztráty na mužích a technice během své tříměsíční invaze na Ukrajinu, kterou nazývá „speciální operací“. Každopádně i tímto testem pokračuje v provádění zkoušek špičkových sofistikovaných zbraní, aby světu připomněla její dovednosti v oblasti raketové technologie.

Minulý měsíc otestovala novou mezikontinentální raketu Sarmat, která je schopná nést 10 nebo více hlavic a může zasáhnout Spojené státy.

AN

Zdroje a obrázky: reuters; rbth


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

2 komentáře: „Rusko otestovalo hypersonickou řízenou střelu Cirkon (Zircon)“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..