Kudy z nudy - Mobilní aplikace pro turisty

Mobilní aplikace pro turisty – Češi je při cestování používají stále častěji

Češi při cestování stále častěji používají mobilní aplikace pro turisty. Kupříkladu u aplikace cestovatelského portálu Kudy z nudy, který provozuje státní agentura Czechtourism, za červen přibylo 2 000 nových instalací, kdy se jejich celkový počet vysplhal již na přibližně 85 tisíc. Rostoucí zájem sleduje také český start-up SmartGuide, která vyvíjí řešení pro publikování digitálních audioprůvodců. Za poslední dva roky počet uživatelů stoupl na pětinásobek, a to na současných zhruba půl milionu, z toho asi 100 tisíc tvoří Češi. Průměrný věk jeho uživatelů vzrostl o devět let na 44 roků.

Starší generace si více zvyká na mobilní aplikace

Především lidé starší generace si podle výkonného ředitele SmartGuide Jana Doležala zvykají na mobilní aplikace a QR kódy. Dříve s nimi neuměli pracovat, ale v souvislosti s pandemií koronaviru a zavedením digitálních očkovacích certifikátů s QR kódy si rozšířili dovednosti. „Za poslední dva roky jsme zaznamenali razantní navýšení uživatelů, kteří se řadí spíše ke starším ročníkům. Jsou to lidé, kteří se naučili cestovat před 20 či 30 lety s papírovými průvodci. Nyní si jsou však vědomi toho, že není nezbytně nutné kupovat si kvůli cestování nákladné, objemné a rychle zastaralé knihy,“ uvedl. Doplnil, že se velmi rozrostla skupina uživatelů starších 60 let.

SmartGuide

Aplikaci SmartGuide využívají přibližně ze dvou třetin muži. V dřívějším průzkumu start-upu někteří uživatelé přiznali, že při cestování chtějí partnerku oslnit znalostí daného místa a potřebují ukázat, že se neztratí, řekl Doležal.

První verze aplikace SmartGuide vznikla v roce 2017, projekt byl oficiálně založen o rok později. Pro publikování svých průvodců aplikaci používají desítky tuzemských destinací i nejznámější místa pro celém světě. Mezi klienty firmy patří například Switzerland Tourism, Prague City Tourism, Singapore National Heritage Board, Dubai Tourism či Deutsche Bundesbahn.

Mobilní aplikaci Smart Guide stahujte ZDE
web Kudy z nudy

Kudy z nudy

Tipy na výlety v tuzemsku obsahuje mobilní aplikace pro turisty portálu Kudy z nudy. V nově vydané verzi mají uživatelé podle mluvčí CzechTourism Štěpánky Filipové k dispozici mapu s přehledem oblíbených navštívených akcí a aktivit. „Přibyly zajímavosti k objevení v okolí každé aktivity; veřejné a komunitní zahrady, lokální potraviny a více než 12.000 bezbariérových míst,“ řekla. Další drobné úpravy na základě návrhů a připomínek uživatelů agentura podle ní chystá, ale vzhledem k omezenému rozpočtu nyní neplánuje rozsáhlý rozvoj.

Stále většímu zájmu se podle Filipové těší i samotný web Kudy z nudy. Jeho návštěvnost loni překročila 21,5 milionu, což byl meziroční nárůst o 14 procent. Počet uživatelů se proti roku 2020 zvýšil o 16 procent na 10,7 milionu. Webové stránky navštěvují v 60 procentech ženy, nejčastěji jsou návštěvníci ve věku 24 až 44 let, doplnila Filipová.

Mobilní aplikaci Kudy z nudy stahujte ZDE

AN
Zdroje a obrázky: cn; kudyznudy; smartguide; googleplay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

2 komentáře: „Mobilní aplikace pro turisty – Češi je při cestování používají stále častěji“

  1. […] Mobilní aplikace pro turisty – Češi je při cestování používají stále častěji […]

  2. […] Mobilní aplikace pro turisty – Češi je při cestování používají stále častěji […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..