Meta Platforms Logo

Meta Platforms poprvé klesly čtvrtletní tržby

Americké firmě Marka Zuckerberga Meta Platforms, která je mateřskou společností Facebooku či Instagramu, poprvé klesly čtvrtletní tržby. Důvodem byly nižší výdaje za reklamu v reakci na oslabení ekonomiky a také sílící konkurence sociální sítě pro vytváření a sdílení krátkých videí TikTok čínské společností ByteDance.

Snížení tržeb ve druhém čtvrtletí o procento

Tržby se ve druhém čtvrtletí Metě snížily o jedno procento na 28,82 miliardy USD (693,5 miliardy Kč). Čistý zisk se propadl o 36 procent na 6,69 miliardy USD. Zisk na akcii činil 2,46 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou FactSet očekávali zisk 2,54 dolaru na akcii při tržbách 28,91 miliardy USD.

Meta Platforms současně uvedla, že ve třetím čtvrtletí očekává tržby v rozmezí 26 miliard až 28,5 miliardy USD. To je výrazně méně, než odhadují analytici, kteří počítají s tržbami až 30,52 miliardy USD.

Zpomalení digitálního reklamního průmyslu

Výsledky společnosti Meta ukazují na zpomalení digitálního reklamního průmyslu způsobené inflací. To oslabuje i konkurenty, jako Alphabet (Google) či Snap. Trh s digitální reklamou přitom zažíval několik desetiletí prudký růst, protože firmy využívaly sílu internetu k oslovení spotřebitelů.

Konkutence TikToku a Amazonu

Podnikání firmy Meta ohrožuje řada problémů. Patří mezi ně silná konkurence firem TikTok a Amazon.com na trhu s reklamou. Její tržby také zasáhly změny společnosti Apple v oblasti ochrany osobních údajů v mobilním operačním systému iOS.

Počet uživatelů, kteří denně využívají alespoň jednu z aplikací skupiny Meta Platforms, se zvýšil na 2,88 miliardy z 2,87 miliardy. Kromě Facebooku a Instagramu firma provozuje také komunikační aplikace WhatsApp.

AN
Úvodní obrázek: pixabay

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..