Elon Musk sociální síť Twitter

Musk Twitter možná koupí, když firma doloží jak dokázala pravost účtů

Elon Musk Twitter možná nakonec koupí, když nyní klade společnosti podmínku – Pokud mu Twitter předloží metodu, jakým způsobem náhodně vybral sto vzorků účtů a jaké jsou důkazy, že tyto účty jsou pravé a skutečné, pak by se dohoda o převzetí společnosti mohla uskutečnit dle původních podmínek. Na svém twitterovém účtu to napsal Elon Musk, který za technologickou firmu v dubnu nabídl 44 miliard dolarů (více než bilion Kč). Provozovatel sociální sítě se k věci odmítl vyjádřit, dle tiskové agentura Reuters.

Nejbohatší člověk světa a šéf společností Tesla či SpaceX před časem od dohody odstoupil. Twitter dle něj porušil dohodu tím, že nereagoval na žádosti o informace týkající se falešných či spamových účtů na platformách, což je zásadní pro obchodní výsledky.

Právní bitva

Společnost Twitter podala v polovině července na Muska žalobu kvůli porušení dohody o převzetí. Šéf Tesly minulý týden reagoval protižalobou. Tvrdí, že ho firma podvedla. Úmyslně totiž podle něj uvedla nesprávný počet spamových účtů na své platformě s cílem uvést investory v omyl.

Pokud se ukáže, že informace, které Twitter uvádí v dokumentu určeném pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC), nejsou pravdivé, dohoda za původních podmínek by proběhnout neměla, napsal Musk na sociální síti. V reakci na dotaz jednoho z uživatelů twitteru, zda SEC „pochybná tvrzení“ společnosti prověřuje, Musk odpověděl: „Dobrá otázka. Proč to nedělají?“.

„Musk – miliardář a zakladatel několika firem, kterému radí bankéři a právníci z Wall Streetu – tvrdí, že ho společnost Twitter podvedla, aby podepsal dohodu o fúzi v hodnotě 44 miliard dolarů. To je nepravděpodobný příběh, který odporuje skutečnosti,“ stojí v podání, které Twitter zveřejnil ve čtvrtek.

AN
Úvodní obrázek: remix pixabay

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..