Logo mobilního operátora T-Mobile

Společnosti T-Mobile v ČR za tři čtvrtletí klesl provozní zisk o 8,7 %

Společnosti T-Mobile v ČR za tři čtvrtletí meziročně klesl provozní zisk o 8,7 % na 8,4 miliardy korun. Tržby mobilního operátora stouply o 5,8 % na 23,4 miliardy korun. Počet zákazníků se zvýšil o 1,4 % na téměř 6,5 milionu. Společnost T-Mobile to oznámila v tiskové zprávě.

Podle společnosti nadále pokračuje zvyšující se trend spotřeby mobilních dat, meziročně stoupla o 42,6 %. Množství diváků Magenta TV se zvýšilo o 13 % na 261.000. Počet uživatelů předplacených karet klesl o 3,5 % na 1,877 milionu.

5G pokrytí

Mobilní 5G pokrytí obyvatel stouplo podle fitmy ke konci září na 65,5 %. Společnost dále investuje do budování optické a mobilní infrastruktury, investice za letošní rok zatím dosáhly 2,253 miliardy korun. „V tomto čtvrtletí přesáhly půl miliardy korun, nicméně rezervy tu jsou – bohužel jsme naráželi na úskalí související se stavební legislativou,“ řekl generální ředitel Jose Perdomo Lorenzo.

Spolupráce s vysokými školami

Společnost pokračuje také ve spolupráci s vysokými školami. V červenci uzavřela memorandum o dlouhodobé spolupráci s Univerzitou obrany v Brně. V rámci partnerství dodá mobilní operátor své řešení 5G kampusové sítě, díky které bude moci univerzita využít přístup k nejmodernějším a nejrychlejším 5G technologiím. „Cílem projektu je ověřit přínos 5G technologie pro aplikace bezpilotních létajících a bezosádkových pozemních systémů a využít ji k testování mohou i složky Armády České republiky,“ uvedla firma.

Meziroční souhrn za Q3/2023:

Celkový počet zákazníků meziročně mírně stoupl opět o 1,4 %, na 6,497 milionu
Počet uživatelů předplacených karet klesl o 3,5 % na 1,877 milionu
Počet diváků MAGENTA TV vzrostl o 13 % na 261 000
Spotřeba dat v mobilní síti stoupla meziročně o 42,6 %
Meziroční růst tržeb stoupl o 5,8 % na 23,4 miliard korun
EBITDA (AL) pokles o 8,7 % na 8,4 miliardy korun

T-Mobile

T-Mobile je největší operátor v ČR, který poskytuje mobilní služby již 6,5 milionům zákazníků. Neustále inovuje a rozšiřuje mobilní infrastrukturu a jako digitální leader T-Mobile zásadně přispívá digitalizaci Česka budováním a rozvojem optické infrastruktury s cílem naplnit svou dlouhodobou vizi o Propojené zemi.

Na průmyslovém využití 5G sítí T-Mobile spolupracuje s předními českými a moravskými technickými univerzitami, na nichž buduje privátní kampusové sítě. Společné projekty v podobě inovačních hubů a testbedů pak cíleně podporují digitalizaci firem, startupy a rozvoj inovačního prostředí v ČR.

T-Mobile je stabilním a silným partnerem malých i velkých firem, kterým nabízí nejmodernější datacentra a pokročilá řešení pro bezpečnou a spolehlivou správu dat. Služby v oblasti kybernetické bezpečnosti či cloudová a systémová řešení využívají nejen korporace a státní správa, ale také drobní živnostníci.

T-Mobile je spolu se Slovak Telekomem součástí nadnárodní skupiny Deutsche Telekom. Stávající generální ředitel českého T-Mobilu a Slovak Telekomu Jose Perdomo Lorenzo ke konci roku ve funkci končí. Od ledna bude odpovědný za strategii a transformaci celé skupiny Deutsche Telekom. Nástupce Lorenza do čela české pobočky bude firma hledat v tendru, oznámila letos v září.

AN
Zdroje a obrázky: T-Mobile; T-Mobile (Foto)


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..